3673
rośliny kannabinoidy

Inne niż konopie rośliny zawierające kannabinoidy (cz.2)

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że są rośliny zawierające kannabinoidy podobnie jak konopie (link). Poznaliście wtedy niezwykłe właściwości gatunków takich jak: jeżówka, słoneczniczek szorstki czy zabawnie brzmiąca akmelia ,,piorunujące pączki’’. Nadszedł czas, aby poszerzyć trochę tą wiedzę.

Kocanka – Helichrysum umbraculigerum

Ta występująca w Republice Południowej Afryki stokrotka zawiera związek uderzająco podobny do kannabigerolu (CBG). CBG działa przeciwzapalnie, przeciwdepresyjne i stabilizuje nastrój.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Podczas wykładu na dorocznym spotkaniu Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kannabinoidami chemik włoskiego pochodzenia, Giovanni Appendino, poinformował, że pewną  odmianę kocanki stosowano “jak konopie do wytwarzania oparów w ceremoniach rytualnych” w afrykańskiej farmakologii. Zasugerował również, że związki w roślinie mogą mieć “efekt psychotropowy… podobny do kannabinoidów”.

rośliny zawierające kannabinoidyKocanka – Helichrysum umbraculigerum

Rośliny i kannabinoidy oto Wątrobowiec – Radula marginata

Okazuje się, że na świecie może istnieć inna wersja THC. Ten wątrobowiec z Nowej Zelandii zawiera kwas perrotetynowy. Odkryty w 2002 r. kwas perrotetynowy jest bardzo podobny do THC. Przypuszcza się nawet, że działa na receptor CB1 – receptor, który jest głównym miejscem wiązania THC i jest tym, co nadaje temu związkowi efekt psychoaktywny.

Póki co nie odkryto żadnych efektów psychoaktywnych tej odmiany wątrobowca. Sama roślina była jednak stosowana w historii jako naturalne lekarstwo na zapalenie oskrzeli, pęcherzy żółciowych, wątroby i pęcherza moczowego. Można więc przypuszczać, że porosty te posiadają pewne właściwości lecznicze.

rośliny zawierające kannabinoidyWątrobowiec – Radula marginata

Opisane powyżej rośliny to kolejny przykład niezwykłej mocy tkwiącej w naturze. Medycyna akademicka mogłaby wiele zyskać, gdyby poważnie zajęła się wykorzystaniem wiedzy przekazywanej przez pokolenia!

Niebawem kolejna część artykułu!

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Źródła: herb.co, wikipedia


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności