119 0

Floryda: 5 przychodni będzie uprawiać marihuanę bogatą w CBD

Floryda: W poniedziałek, Departament Zdrowia wyznaczył 5 przychodni, które będą mogły uprawiać i dystrybuować marihuanę bogatą w CBD – “Charlotte’s Web. Dostępność odmiany Chatlotte’s Web jest bardzo dobrą wiadomością dla dzieci na Florydzie, które cierpią na padaczkę i czekają już ponad rok, aby mogły uzyskać dostęp do leku.

Jak donosi WPTV, pięć przychodni, które zostały wybrane do sprzedaży medycznej marihuany to:

  • Hackney Nursery
  • Chestnut Hill Tree Farm
  • Knox Nursery
  • Alpha Foliage
  • Costa Nursery Farms

W czerwcu 2014 roku, gubernator Rick Schott podpisał ustawę, która legalizuje odmianę Charlotte’s Web. Senator stanu Floryda pochwalił wybór przychodni:

“Myślę, że powinniśmy się skupić na tym przemyślę, aby upewnić się, że nie będzie dalszych opóźnień i pójdziemy naprzód, aby umożliwić cierpiącym dostęp do leku tak szybko, jak to możliwe.”

Medyczna marihuana – tylko Charlotte’s Web

Tymczasem, te pięć przychodni jest obecnie zobowiązanych do żądania “zezwolenia na uprawę” w ciągu 75 dni, ale będą mogły one uprawiać rośliny, tylko o niskiej zawartości THC – takich jak Charlotte’s Web.

Do tego “przetargu” kwalifikowały się jedynie ambulatoria, które utrzymują się na rynku co najmniej od 30 lat i obecnie uprawiają minimum 400.000 roślin.

Najbardziej zadziwiające jest jednak to, że jako hodowca i dystrybutor, nie została wybrana placówka “Loop’s Nursery, współpracująca ze Stanley Brothers, czyli twórców odmiany Charlotte’s Web. Zaprojektowana została ona specjalnie przez krzyżowanie konopi przemysłowych i tradycyjnej marihuany, aby zawierała wysokie stężenie kannabidiolu (CBD) (oferujące korzyści terapeutyczne) bez doświadczania psychoaktywnego działania spowodowanego THC.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland