209
Ekstrakt CBG BioHemp

Ekstrakt CBG BioHemp, czyli właściwości CBG w formie pasty [NOWOŚĆ]

Uważa się, że w przeciwieństwie do CBD, który działa na organizm człowieka za pośrednictwem układu endokannabinoidowego, CBG, czyli kannabigerol wywołuje działania terapeutyczne bezpośrednio poprzez interakcję z receptorami CB1 i CB2. Podobnie jak inne kannabinoidy CBG stymuluje wzrost kości, działa przeciwdepresyjnie, pobudza apetyt i stymuluje komórki mózgowe. Ponadto działa przeciwzapalnie, przeciwdrgawkowo, antybakteryjnie i przeciwbólowo. Konsumenci najczęściej wybierają olejek CBG. Jednak od teraz można nabyć także ekstrakt CBG, który jest nowością w sklepie BioHemp.

Ekstrakt CBG i jego wpływ na mózg

CBG działa jako bardzo silny agonista receptora receptora α2-adrenergicznego i umiarkowanie silny antagonista receptora 5-HT1A. Z tego powodu może prowadzić do zmniejszenia lęku i anhedonii, czyli stanu, w którym pacjent skarży się na niezdolność do odczuwania wszelkich przyjemności (zarówno cielesnej jak i emocjonalnej) oraz radości. Receptory 5HT1A odgrywają kluczową rolę w tej chorobie.

Kannabigerol zawarty w olejkach i ekstraktach może zwiększać naturalny poziom anandaminu, który często określany jest mianem „cząsteczki szczęścia”. Poprawia zatem nastrój, samopoczucie, działa przeciwdepresyjnie oraz przeciwlękowo

Inne z właściwości CBG to działanie neuroprotekcyjne, a zatem ochrona przez osłabieniem funkcji poznawczych. Dotyczy to głównie osób borykających się z poważnymi schorzeniami neurologicznymi, takimi jak np. choroba Huntingtona. Te same właściwości mogą również okazać się pomocne w przypadku pacjentów chorych na Parkinsona, czy Alzheimera.

CBG może mieć także działanie przeciwnowotworowe. Kilka badań na zwierzętach sugeruje, że CBG może spowolnić postęp niektórych nowotworów, w tym raka piersi, okrężnicy i prostaty. Dodatkowo CBG może stymulować apetyt, pomagając w ten sposób przeciwdziałać jednemu ze skutków chemioterapii.

Ekstrakt CBG

Kannabigerol ułatwia codzienne funkcjonowanie i poprawia jakość życia

CBG ma silne właściwości przeciwbólowe. Oczywiście działanie takie zapewniają także inne kannabinoidy, takie jak CBD i THC. Istnieją jednak dowody naukowe wskazujące, że CBG może mieć silniejsze właściwości przeciwbólowe niż THC.

Olejki i ekstrakty CBG pomagają zwiotczyć i rozluźnić mięśnie. Przydatny zatem jest w leczeniu wszelkich kontuzji związanych ze sportem i związanego z nimi bólu. Co więcej, przynieść może ulgę pacjentom borykającym się ze spastycznością mięśni, co jest charakterystycznym objawem np. stwardnienia rozsianego.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Kruche i łamliwe kości? Tu także z pomocą przychodzi kannabigerol, ponieważ odgrywa istotną rolę w stymulowaniu wzrostu szpiku kostnego. Wprawdzie badań na ten temat nie ma zbyt wiele, ale te, które przeprowadzono jasno wskazują, że CBG może wspomagać gojenie się złamań i chronić przed osteoporozą.

Kannabigerol wykazuje także właściwości przeciwgrzybicze, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne. Może wspomagać leczenie zapalenia jelit zmniejszając stan zapalny. Co ciekawe, jedno z badań, które naukowcy przeprowadzili w 2018 roku wykazało, że ogół kannabinoidów może całkowicie zniwelować reakcję zapalną w jelitach.

Ekstrakt CBG Synergia, czyli moc kannabigerolu w wygodnej do dawkowania paście

Synergia CBG to wysokiej jakości ekstrakt konopny o stężeniu 30%. Wyprodukowany został przy zachowaniu najwyższych standardów oraz z roślin uprawianych w sposób organiczny na terenie Polski, bez użycia pestycydów, czy innych środków chemicznych.

Ekstrakt CBG BioHemp

Produkt powstał w wyniku użycia jednej z dwóch szczególnie korzystnych metod – ekstrakcji alkoholowej wysokiej czystości oraz ekstrakcji przy użyciu gazu. Ekstrakcja alkoholowa pozwala na zachowanie w końcowym produkcie pełnego spektrum kannabinoidów oraz terpenów, flawonoidów, chlorofilu i innych substancji, które współdziałając ze sobą dają tzw. efekt synergii. Po całym procesie ekstrakcji, alkohol zostaje całkowicie odparowany, dzięki temu ekstrakt CBG marki BioHemp jest wolny od niebezpiecznych rozpuszczalników, które są wykorzystywane u niektórych producentów. Dzięki temu, kupując Ekstrakt CBG Synergia masz pewność, że nabywasz produkt najwyższej jakości i jednocześnie wspierasz polską gospodarkę. [Kliknij i KUP TERAZ]


Przeczytaj także:


Bibliografia:


Źródło: ergogenic.health

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności