4156 0

dr Hubert Czerniak o Medycznej Marihuanie [WIDEO]

Na Dolnym Śląsku od początku 2017 roku działa profesjonalne Centrum Terapeutyczne Max Hemp, które pomaga pacjentom leczącym się przy pomocy preparatów z konopi. Jednym z lekarzy, pracujących w ośrodku jest dr Hubert Czerniak, z którym portal medycznamarihuana.com przeprowadził rozmowę na temat pracy w Centrum oraz leczenia typowych chorób i schorzeń przy pomocy oleju CBD.

O Centrum Terapeutycznym Max Hemp

Centrum Terapeutyczne Max Hemp zostało założone przez Dorotę Gudaniec, mamę chłopca leczonego przy pomocy CBD. Jak wielokrotnie powtarzała sama założycielka, miejsce to ma stanowić przestrzeń, w której osoby chore nie tylko mogą leczyć się przy pomocy preparatów sporządzonych z konopii, ale przede wszystkim znaleźć tu odpowiednie wsparcie oraz rzetelną wiedzę na temat terapii.  W ośrodku pracują głównie praktycy, którzy na swoim własnym przykładzie lub przykładzie bliskich osób, zetknęły się z leczeniem medyczną marihuaną oraz olejem CBD. Jednak prócz nich, w centrum zatrudniona jest także doświadczona kadra lekarzy specjalistów, którzy poszukują alternatyw wobec medycyny głównego nurtu. Jednym z nich jest dr Hubert Czerniak, znany ze swej działalności na rzecz zalegalizowania w Polsce medycznej marihuany.

Dr Hubert Czerniak – lekarz, który nawołuje do włączenia myślenia

Dr Hubert Czerniak to lekarz chorób wewnętrznych, który na swoim koncie ma już ponad dwudziestoletnie doświadczenie w leczeniu. W środowisku lekarskim znany jest przede wszystkim ze swojego otwartego podejścia do marihuany medycznej oraz z próby połączenia medycyny konwencjonalnej z wiedzą alternatywną. Dr Hubert Czerniak otwarcie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na kanale YouTube – Hubert Czerniak TV oraz na profilu Facebook o nazwie: Hubert Czerniak – Włączamy myślenie. Wielokrotnie też widzowie mieli okazję wysłuchać go w debatach publicznych na temat medycznej marihuany, gdyż nie boi się on wypowiadać na ten temat publicznie, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie swoich pacjentów i ich pełny dostęp do środków medycznych.

Czym charakteryzuje się praca dr Huberta Czerniaka?

W przeciwieństwie do wielu innych polskich lekarzy, dr Hubert Czerniak nie boi się zadawać niewygodnych pytań i szuka prawdy tam, gdzie inni wolą jej nie widzieć. W Centrum Terapeutycznym Max Hemp zajmuje się zarówno profilaktyką, leczeniem, dokładną diagnostyką, a także profesjonalną rehabilitacją. Jak sam podkreśla, w swojej praktyce lekarskiej sięga nie tylko po wiedzę medycyny konwencjonalnej, ale także poszukuje alternatywnych rozwiązań. O swojej pracy mówi, jako o uzdrawianiu, które przeciwstawia leczeniu, nastawionemu jedynie na przepisywanie kolejnych leków. W Centrum Terapeutycznym Max Hemp dr Hubert Czerniak ma możliwość połączenia zdobytej przez siebie wiedzy akademickiej z alternatywnymi metodami leczenia, które go pasjonują, takimi jak medycyna holisticzna, germańska oraz ziołolecznictwo.

Jak wygląda praca lekarzy w Centrum Terapeutycznym Max Hemp?

Dr Hubert Czerniak znany jest wśród swych pacjentów przede wszystkim z tego, że na ile tylko może, poświęca im tyle czasu, ile potrzebują. To praktyka, na którą Centrum Terapeutyczne Max Hemp stawia szczególnie duży nacisk. Jak podkreślała w wywiadzie z portalem medycznamarihuana.com Dorota Gudaniec, każdy pacjent ma do swojej dyspozycji przynajmniej godzinę spędzoną z lekarzem. Tak odmienny od powszechnego system przyjmowania pacjentów wynika przede wszystkim z nastawienia centrum na edukowanie. Aby terapia przynosiła jak najlepsze efekty chorzy powinny najpierw zrozumieć mechanizm działania konopi na ich organizm. Długie wizyty służą właśnie rozumieniu, ale także budowaniu właściwej relacji między lekarzem a pacjentem.

Jakie choroby mogą być leczone przy pomocy preparatów z konopi?

Jeden z czołowych przedstawicieli grona lekarskiego w Centrum Terapeutycznym Max Hemp – Dr Hubert Czerniak, podkreśla przede wszystkim ogromną skuteczność oleju CBD w leczeniu wielu popularnych chorób i dolegliwości. W swojej wypowiedzi szczególnie zwraca uwagę na choroby autoimmunologiczne oraz tak powszechne w dzisiejszych czasach nowotwory. Jeśli chodzi o choroby autoimmunologiczne, do dr Huberta Czerniaka trafiają osoby cierpiące na chorobę Leśniewskiego-Crohna, Colitis Ulcerosa, RZS oraz toczeń. Wśród częstych przypadków lekarz wymienia także NOP (niepożądane odczyny poszczepienne), astmę, Hashimoto, osteoporozę oraz schorzenia dermatologiczne. Jak podkreśla, przy pomocy alternatywnych metod, możliwe jest nawet wyleczenie chorób uznanych przez specjalistów za nieuleczalne.

Jak wygląda leczenie z punktu widzenia prawa?

W Polsce po zagorzałej walce wielu aktywistów i działaczy w po wielu latach udało się wprowadzić ustawę zezwalającą lekarzom na przepisywanie preparatów zawierających medyczną marihuanę. Dr Hubert Czerniak nie kryje jednak, że ustawa wymaga jeszcze sporo pracy. Zwraca on uwagę przede wszystkim na to, że polscy rolnicy nie mogą uprawiać konopi indyjskich w Polsce z których pozyskuje się medyczna marihuanę, choć istnieją ku temu idealne warunki, w wyniku czego bardzo drogie preparaty sprowadzane są najczęściej ze Stanów Zjednoczonych. To natomiast sprawia, że czarny rynek produktów konopnych rośnie w siłę, a pacjenci znów poszukiwać muszą ratunku na własną rękę.

baner_bionateo_mm


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland