899

Dorota Gudaniec o medycznej marihuanie w Izraelu [WideoBlog]

W Izraelu o legalizacji eksportu medycznej marihuany mówiono już na początku 2018 roku. Jednak ze względów bezpieczeństwa, a konkretnie przez obawy o nielegalne stosowanie roślin przez obywateli kraju, przyjęcie ustawy zostało odłożone w czasie. W końcu jednak – pod koniec grudnia 2018 roku – izraelski parlament zatwierdził eksport medycznej marihuany.

Ustawa została uchwalona jednogłośnie i najprawdopodobniej będzie mieć duży wpływ na budżet państwa. Szacuje się, że na eksporcie medycznej marihuany Izrael może zyskać rocznie 265 mln dolarów.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Krótka, ale niezwykle intensywna i inspirująca wizyta w Izraelu

Izrael od dawna jest pionierem w zakresie badań i prowadzenia terapii pacjenta medyczną marihuaną. Z tego właśnie powodu, m.in. w towarzystwie dr Jacka Cieżkowicza, kraj ten po raz kolejny odwiedziła Dorota Gudaniec z Centrum Terapeutycznego Max Hemp.

W ciągu zaledwie kilku dni polska „delegacja” spotkała się z wieloma izraelskimi specjalistami, lekarzami i praktykami. Solidna dawka otrzymanej rzetelnej  wiedzy  o stosowaniu medycznej marihuany w leczeniu różnych chorób, a także możliwość przyjrzenia się bieżącym badaniom laboratoryjnym cel podróży pozwala uznać za osiągnięty.

Jednym z profesorów, z którym spotkanie wspomina Dorota Gudaniec jest Lumir Hanus – czeski chemik analityczny i wiodący autorytet w dziedzinie badań nad konopiami indyjskimi.

„Profesor obecnie skupia się na badaniu wpływu terpenów na endometriozę. Okazuje się, że mamy ogromne możliwości pomocy człowiekowi w sytuacjach kiedy medycyna konwencjonalna bardzo często rozkłada ręce. W sytuacjach trudnych, gdyż endometrioza to przypadłość, która nie dotyczy tylko układu rodnego kobiet. Komórki endometrium można mieć także płucach, czy mózgu.” – relacjonuje pani Dorota na WideoBlogu Marihuana i Konopie

Badania aktualnie prowadzone w Izraelu dotyczą także roli kannabinoidów w leczeniu stanów zapalnych. Analizuje się w jaki sposób one przebiegają oraz jak je leczyć i im zapobiegać. Zdobytych informacji jest jednak znacznie więcej:

„Bardzo dużo dowiedzieliśmy się także na temat zastosowania terapii konopiami w problemach gastrycznych. Począwszy od raka jelita grubego i żołądka, poprzez chorobę Leśniowskiego – Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i cały szereg innych problemów gastrycznych.” – mówi Dorota Gudaniec

Sprawdź czego jeszcze dowiedziała się Dorota Gudaniec podczas pobytu w Izraelu

Pacjenci mogą liczyć na pełne wsparcie

W Izraelu z medycznej marihuany skorzystać może każdy pacjent, którego stan zdrowia kwalifikuje się do tego typu terapii. Po otrzymaniu recepty od lekarza pacjent udaje się do Ministerstwa Zdrowia po licencję. W zależności od stanu pacjenta jej uzyskanie jest możliwe już po zaledwie 3 dniach! Dotyczy to głównie pacjentów z chorobami nowotworowymi w zaawansowanym stadium. Maksymalny czas oczekiwania na decyzję Ministerstwa Zdrowia to 2 miesiące. Po odebraniu licencji pacjent udaje się do jednego z 8 producentów i dokonuje częściowo refundowanego zakupu.

Na pomoc w doborze sposobu przyjmowania medycznej marihuany, czy też ustaleniu odpowiednich dawek pacjent może liczyć ze strony każdego specjalisty i praktyka zaznajomionego z tematyką leczenia konopiami. Podczas pobytu w Izraelu Dorota Gudaniec spotkała się z jedną z pielęgniarek, która na co dzień wspiera pacjentów w terapii:

„Od kilkunastu lat prowadzi ona praktykę w szpitalach i domach opieki i ma pod swoją opieką dziesiątki pacjentów, których edukuje, których prowadzi w tej codzienności konopnej. Uczy pacjenta wszystkich metod zastosowania konopi, wszystkich metod przyjmowania , dawkowania, na co zwracać uwagę, w jaki sposób łączyć konopie z innymi substancjami, z dietą czy lekami.” – wyjaśnia pani Dorota

Dorota Gudaniec podróż do Izraela uważa za niezwykle inspirującą i udaną, także biorąc pod uwagę walory turystyczne:


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


„Izrael to miejsce, w którym można się zetknąć z inną kulturą, dietą, innymi zapachami i kolorami. Jeżeli mogę kogoś zachęcić to koniecznie odwiedźcie kiedyś Izrael.”

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności