1343

Dlaczego marihuana jest nielegalna? – Wywiad z dr Dorotą Rogowską-Szadkowską

W 08.07.2016 w Krakowie odbyło się spotkanie z autorką książki ,,Medyczna marihuana historia hipokryzji’’. Dlaczego marihuana jest nielegalna? Wywiad z dr Dorotą Rogowską-Szadkowską

Dlaczego marihuana jest nielegalna


TERAPEUTYCZNE KONUSLTACJE KONOPNE
dostępne pod nr tel.+ 48 531 155 663

Dlaczego marihuana jest nielegalna

Dr Dorota Rogowska-Szadkowska jest specjalistą chorób zakaźnych, a także wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Z marihuaną zetknęła się podczas studiowania zagadnień dotyczących leczenia HIV i Aids – okazało się, że w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje federalny program, którym objęta jest pewna grupa pacjentów medycznej marihuany, którym rząd legalnie dostarcza marihuanę w celach medycznych. Zainteresowana tą tematyką lekarka zaczęła ją zgłębiać, a zdobytą wiedzą postanowiła się podzielić pisząc książkę ,,Medyczna marihuana historia hipokryzji’’. Książka została wydana w tym roku i dołączyła do krótkiej jeszcze listy tego typu pozycji wydanych w Polsce. Kilkuset stronicowe wydanie porusza najważniejsze kwestie związane z historią prohibicji na świecie oraz medycznym zastosowaniem marihuany. Autorka, powołując się na liczne, międzynarodowe badania i raporty, opisuje proces, który doprowadził do zakazania używania marihuany i powstania wielu fałszywych stereotypów związanych z jej stosowaniem na niemal całym świecie. W książce znaleźć można także wiele cennych informacji związanych z marihuaną i jej zastosowaniem w medycynie.

W Krakowie, w spółdzielni ,,Ogniwo’’ zorganizowano spotkanie z autorką książki, podczas którego była możliwość nabycia książki, zadania pytań i wysłuchania prowadzonej dyskusji. Uczestnicy spotkania obejrzeli także krótki film dokumentalny Medyczna marihuana  w reżyserii Pawła Libery [link].

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki oraz do obejrzenia wywiadu, w którym zapytaliśmy dr Rogowską-Szadkowską o to dlaczego marihuana jest nielegalna.

Zapraszamy do subskrybowania kanału MedycznaMarihuanaTV – wywiady, specjaliści, pacjenci, relacje z wydarzeń i wiele, wiele więcej! Bądźcie na bieżąco!

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności