80

Dlaczego dr Marek Bachański nie może leczyć medyczną marihuaną?

Jest wreszcie wątek w tej sprawie, który tak naprawdę powinien rozpalać najwięcej emocji. Dlaczego dr Marek Bachański nie może leczyć medyczną marihuaną? Bo chodzi o wielkie pieniądze, ogromny prestiż i dwa tak naprawdę konkurujące ze sobą autorytety. Jeden – doktora Marka Bachańskiego, który – jak zauważają nieprzychylni – działa trochę chałupniczo, choć jego terapia przynosi efekty. I drugi – profesora Sergiusza Jóźwiaka, do czerwca tego roku kierownika Kliniki Neurologii i Epileptologii w Instytucie „Pomniku-Centrum Zdrowia Dziecka”. Czyli, do niedawna szefa dr Bachańskiego.

Prof. Jóźwiak w 2013 roku został koordynatorem międzynarodowego projektu badawczego o nazwie EPISTOP. Jak czytam, badanie ma na celu poznanie „mechanizmów rozwoju padaczki u osób ze stwardnieniem guzowatym”. Zaś placówką odpowiedzialną za projekt zostało Centrum Zdrowia Dziecka.

Jednak nie tylko EPISTOP sprawia, że profesor, który w październiku rozpocznie pracę w otwieranym wówczas szpitalu pediatrycznym na Banacha, wciąż związany jest z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jego żona, prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. nauki i przejęła klinikę neurologii po mężu. I, co ciekawe, to ona na zwołanej pod koniec lipca konferencji prasowej mówiła, że dr Marek Bachański „nie przedstawił żadnych danych dowodzących skuteczności prowadzonego przez siebie leczenia”. I że jego terapia jest „niesprawdzona” i „niepewna”.

dr Marek Bachański

Czy dr Marek Bachański mógł wejść w paradę profesorowi Jóźwiakowi? Mógł. Choć dziś Centrum Zdrowia Dziecka zapewnia, że tak nie było.

“Trudno mówić o konkurencyjności terapii, bo to są inni pacjenci i kompletnie inaczej leczeni”

„Terapia bedrocanem i bediolem (leki podawane przez dr Bachańskiego – red.) i jej bardzo dobre efekty mogą w ogromnym stopniu zdyskredytować eksperyment i cały program EPISTOP (10 mln euro dotacji)” – napisał w zawiadomieniu przesłanym do Pawła Wojtunika, szefa CBA – poseł Andrzej Rozenek.

źródło: Kulisy24.com
Autor: P. Socha-Jakubowska


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności