154
Wojna na Ukrainie a światowy przemysł konopny

Czy wojna na Ukrainie wpłynie na światowy przemysł konopny?

Inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła gospodarkami na całym świecie. Wygląda na to, że przez wojnę ucierpi wszystko – od przemysłu technologicznego, po turystykę i ceny paliw. Czy wojna wpłynie także na światowy przemysł konopny?

Wojna na Ukrainie a światowy przemysł konopny

„Podczas gdy rosyjska inwazja na Ukrainę stwarza wyzwania i zagrożenia dla światowej gospodarki, światowy przemysł konopny wciąż się rozwija.” – uważa Niklas Kouparanis, dyrektor generalny Bloomwell Group – „Niedawny raport BDSA przewidywał, że światowy rynek konopny będzie stale się rozwijał, osiągając ponad 61 miliardów USD do 2026 roku. Zakładamy, że pewność siebie inwestorów i dostęp do kapitału dla globalnego rynku konopi indyjskich nie zmienią się, a przedsiębiorcy chcący wejść na rynek lub rozszerzać swoją działalność będą w stanie realizować swoje plany.”

Wojna na Ukrainie a światowy przemysł konopny

Konopie indyjskie na Ukrainie, w Rosji i w Europie

Konopie indyjskie mają na Ukrainie długą historię. Według High Times w czasach sowieckich kraj ten był jednym z przodujących w uprawie konopi przemysłowych. W 2017 roku odbył się Konopny Marsz Wolności, który pomógł zapoczątkować nowoczesny ruch legalizacji. Niewątpliwie jednak, czarny rynek marihuany będzie rósł w siłę, jak to często ma miejsce w przypadku różnych towarów w czasie konfliktu.

Rosja nie jest licencjonowanym dostawcą ani konsumentem na rynku konopi indyjskich. Używanie marihuany zarówno do celów rekreacyjnych jak i medycznych jest w tym kraju zabronione.

Z kolei europejski rynek konopny rozrasta się, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec jako potencjalnego lidera rynku.

„Będziemy obserwować sytuację na giełdzie. Nie spodziewamy się wpływu na łańcuch dostaw dla branży konopnej.” – twierdzi Niklas Kouparanis – „Wraz ze stale rozszerzającą się legalizacją marihuany do użytku przez osoby dorosłe w bardziej postępowych krajach, takich jak Niemcy, gdzie prawdopodobnie nastąpi ona do 2024 roku, na chwilę obecną nie widzimy spowolnienia rozwoju rynku.”

Światowa gospodarka ucierpiała już przez pandemię COVID-19. Z pewnością potrzebne są nowe źródła dochodu, aby wyrównać straty.  Jak twierdzi Niklas Kouparanis, kraje NATO pozostają bezpieczną przestrzenią dla inwestycji.

badanie laboratoryjne suszu i produktów konopnych BioHemp

Jesteś przedsiębiorcą i działasz w branży konopnej? Zleć badanie laboratoryjne suszu lub innych produktów konopnych

To gwarancja, że susz konopny oraz produkty pochodne są doskonałej jakości i spełniają wymogi prawne. Certyfikowane badania wykonywane w profesjonalnym laboratorium dają autentyczne wyniki na temat analizowanego produktu. Wszystkie uzyskane informacje są w pełni poufne.

Sprawdź skład swojego produktu zlecając badanie w profesjonalnym laboratorium analiz konopi. Da Ci to 100% pewność co do jego legalności i jakości.


Źródło: greenentrepreneur.com


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności