Czy można palić zieloną herbatę?
Większość ludzi nie ma wiedzy na temat tego, czy palenie herbaty jest zdrowe, czy nie. Trend palenia herbaty stał się popularny zwłaszcza wśród nastolatków, którzy postrzegają to jako alternatywę tradycyjnego jointa. Palenie samych liści herbaty nie powoduje haju, ponieważ ta roślina nie zawiera THC, ale czy daje jakiekolwiek korzyści? Czy można palić zieloną herbatę i jakie rośliny można wykorzystać do zrobienia ziołowego skręta?
Czy można palić zieloną herbatę?
Nauka potwierdza korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty, ale nie ma badań na temat korzyści zdrowotnych wynikających z palenia herbaty. Zawarte w niej związki, takie jak kofeina i L-teanina, mogą być jednak szybciej wchłaniane do krwiobiegu przez płuca.
BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179
Weź jednak pod uwagę, że palenie herbaty, podobnie jak palenie rumianku, czy tytoniu, nie jest uważane za niezawodne ani bezpieczne. Wdychanie czegokolwiek palącego się jest niezdrowe. Wprawdzie nie zaszkodzi ci od razu, ale na dłuższą metę negatywnie wpłynie zdrowie, tak jak robi to tytoń.
Każdy dym działa drażniąco na drogi oddechowe. Powoduje m.in. ból gardła, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie tkanek płuc, zwiększając ryzyko raka płuc i chorób serca. Co więcej, kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny całkowicie unikać palenia. Niemniej jednak osoby palące zieloną herbatę zgłaszają pewne korzyści zdrowotne.
Potencjalne korzyści palenia zielonej herbaty
Zmniejsza lęk i niepokój
Jak wspomniano wcześniej, zielona herbata zawiera L-teaninę. Aminokwas ten wchodzi w interakcję z receptorami neuroprzekaźników, wywołując efekt zmniejszający lęk. Podobny efekt może mieć palenie zielonej herbaty, chociaż nie ma wystarczającej liczby badań, które dowodzą, że L-teanina może być wchłaniana przez płuca. Niektórzy palacze herbaty zgłaszają jednak jej działanie uspokajające i wzmagające skupienie.
Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.BioHemp.pl
Poprawa funkcji poznawczych
L-teanina może mieć łagodne działanie poprawiające funkcje poznawcze. Badania wykazały, że w połączeniu z kofeiną poprawia pamięć, koncentrację podczas wymagających zadań, zdolność uczenia się i ogólną sprawność umysłową. Pomaga zachować czujność i zmniejsza zmęczenie. Badania przetestowały jednak tylko napoje lub ekstrakty z zielonej herbaty, a zatem obecnie nie ma badań potwierdzających poprawę funkcji poznawczych po paleniu zielonej herbaty.
Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com
Wspomaga metabolizm
Silne przeciwutleniacze zawarte w zielonej herbacie przyspieszają metabolizm, spalają tłuszcz i wspomagają utratę wagi.
Dodaje energii
Wiadomo, że palenie składników zawierających kofeinę może skutecznie pobudzić i zmotywować. Palenie zielonej herbaty sprawi, że poczujesz energetycznego „kopa”. Należy jednak pamiętać, że może to zwiększyć ryzyko przedawkowania kofeiny. Palenie może powodować szybsze wchłanianie związków niż trawienie, powodując objawy, które obejmują nudności, zawroty głowy i niepokój, ale rzadko zagrażają życiu.
Jak zrobić ziołowego jointa?
Samodzielne skręcanie idealnego jointa pozwala wybrać zioła, które do niego trafią. Możesz samodzielnie suszyć zioła i dowolnie je mieszać.
Zioła bazowe, które możesz wykorzystać (powinny stanowić 50% całej mieszanki):
- liście herbaty
- susz konopny, np. susz CBD
- damiana
- dziewianna (przydatna przy problemach z oddychaniem i astmie)
- liście maliny
Zioła dodatkowe, które powinny stanowić 30% mieszanki:
- niebieski lotos
- jarmułka
- mak kalifornijski, kocimiętka i rumianek
- męczennica
- chmiel
- tymianek
- mącznica lekarska
- lobelia (ostrzegamy, że może to wywołać wymioty)
- nagietek, majeranek i bylica
- dzika dagga i dzika sałata
Zioła i przyprawy nadające smak (około 20% całej mieszanki):
- mięta pieprzowa i mięta zielona
- szałwia i tymianek
- lawenda
- goździk
- korzeń lukrecji
- stewia
- płatki róż
- jaśmin
- żeń-szeń
Źródło: hoj.life