2020
czy marihuana ma datę ważności

Czy marihuana ma datę ważności? Co się dzieje z leżącym suszem?

Czy marihuana ma datę ważności? Mając tak wiele informacji o krytycznej roli i wpływie konopi na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, powinno się również zwracać uwagę na jej jakość. Susz nie psuje się tak jak psuje się mleko czy inne produkty spożywcze, ale czasami może być spleśniały. Przechowując susz w nieodpowiedni sposób doprowadzisz do jego pogorszenia bądź spleśnienia. Opisujemy jak do tego nie dopuścić.

Czy marihuana ma datę ważności?

Ciężko jest określić datę ważności marihuany, największym problemem jest jej utlenianie i ryzyko pleśni. Spleśniały lub stary susz może zaszkodzić. Starsze zioło ma inny wygląd, smak i konsystencję, co sprawia, że ​​jest mało atrakcyjne dla użytkowników. Aby uniknąć pleśni na suszu zaleca się, aby nie przechowywać go zbyt długo i w zbyt wilgotnej przestrzeni. Jeśli odpowiednio przechowujesz susz, czyli w zamknięciu, w odpowiedniej wilgotności (ok. 62%), najlepiej bez dostępu światła i wysokiej temperatury, to może pozostać odpowiedni przez sześć miesięcy do 1 roku. Po upływie tego czasu wysuszony zaczyna tracić swoją moc i aromat.

Czy marihuana ma datę ważności

Prace badawcze sugerują, że w suszu około 16% THC degraduje się, gdy jest pozostawiony na cały rok. Po dwóch latach traci do 26%, po trzech 34%, a po czterech latach degraduje się aż 41% THC. Tetrahydrokannabinol prawie w 100% degraduje się do postaci kannabinolu (CBN), który to związek ma właściwości nasenne i przeciwzapalne. Więc niczym dziwnym jest senność po spaleniu starego suszu. Badania prowadzone przez Swedish National Forensic Centre nad przechowywaniem suszu pokazały, że w wystawionym na działanie powietrza, przechowywanym w temperaturze pokojowej przez cztery lata degraduje się pomiędzy 64% a 74% THC.

Jak sprawdzić czy susz jest stary lub spleśniały?

Zapach

Pierwszą oznaką, że twój susz jest stary, jest jego zapach. Top, który leżał zbyt długo, będzie miał inny zapach i zupełnie inny aromat niż pierwotnie kupiony. Niektóre kwiaty konopi mogą mieć również ostry zapach i smak, co może być znaczącą oznaką dla każdego. Przy pierwszym zakupie zwróć uwagę na aromat swojego zioła, abyś mógł odróżnić świeżą od starej marihuany.

Wygląd

Świeże zioło nie kruszy się, ani nie wygląda na gąbczaste, gdy złamiesz jego część. Jeśli coś takiego się zdarzy, jest za stare. Jeśli wydaje się zbyt suchy lub nawet zbyt wilgotny, jest za stary do użytku.

Czy marihuana ma datę ważności?

Uczucie mdłości po spożyciu

Mamy nadzieję, że nie dotrzesz do tego trzeciego znaku, ponieważ jest on nieprzyjemny, ale jest to również znak starego zioła. Jeśli spożywasz starą marihuanę, możesz później źle się poczuć: głównym objawem będzie rozstrój żołądka. Jeśli nie masz pewności, jak długo zostawiłeś zioło, nie spożywaj go, aby uniknąć tego nieprzyjemnego doświadczenia.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Jak mogę sprawdzić, czy na moim suszu nie ma pleśni?

Szukając pleśni należy to robić ostrożnie, gdyż można ją przegapić. Pleśń może być trudna do zauważenia, trzeba się uważnie przyjrzeć. Zobaczysz małe, białe, rozmyte plamki na topach, które wyglądają jak puder. Pleśń ma również zapach stęchlizny, który będzie przypominał siano. Jeśli twój susz nie jest bardzo stary, nadal zaleca się wykonanie inspekcji pleśni, ponieważ czasami pleśń pojawia się na suszu, nawet jeśli nie jest bardzo stary. Jeśli spożyjesz pleśń, wystąpi kaszel, wymioty i nudności. Dla osób ze słabym układem odpornościowym wdychanie dymu lub oparów marihuany zaatakowanej przez pleśń może spowodować szkodliwe choroby, a czasem śmierć (jeśli jest przyjmowane w nadmiernych ilościach). Ogólnie rzecz biorąc, jeśli okropnie wygląda lub pachnie, wyrzuć go (nawet jeśli nie jest stary). Zdrowie jest najważniejsze.

Czy marihuana ma datę ważności?

Jak prawidłowo przechowywać susz?

Aby zachować najwyższą jakość musimy nauczyć się prawidłowego sposobu przechowywania suszu. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Tlen, temperatura, wilgotność i światło mają ogromny wpływ na twoją marihuanę, od jej smaku, przez aromat, po moc.

Aby bezpiecznie przechowywać susz bez negatywnych skutków, które omówiliśmy, należy wykonać następujące czynności:

Kup odpowiednie słoiki

Nie używaj plastikowych toreb do przechowywania marihuany, ponieważ elektryzują się, co wpływa na włoski na kwiatostanach. Trichomy to części rośliny wytwarzające kannabinoidy i terpeny, a bez tych właściwości susz straci swoją moc. Najlepszą opcją do przechowywania suszu jest szklany słoik. Jest hermetyczny, nie ma ładunku elektrostatycznego i ogranicza ekspozycję marihuany na tlen. Szklane słoiki są również niedrogie i łatwo dostępne w sprzedaży.

Obserwuj wilgotność swojej lokalizacji

Kiedy przechowujesz susz, monitoruj wilgotność. Powinna wynosić 59-63% i nie więcej. Jeśli przekroczy się wilgotność, w pojemniku będzie zbyt dużo wilgoci, sprzyjając w ten sposób rozwojowi pleśni. Jeśli nie masz pewności co do wilgotności, kup  saszetkę regulującą wilgotność przeznaczoną dla konopi (62%).

słoiki z saszetkami

Przechowuj susz w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu

Topy należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu z dala od światła słonecznego. Jeśli umieścisz susz pod słońcem, THC zacznie się degradować i może również pojawić się pleśń. Przechowuj go w ciemnym miejscu, np. w szafce, w temperaturze poniżej 25° C.

Nie trzymaj go w zamrażarce

Twoje zioło stanie się kruche i łatwo się zerwie, jeśli umieścisz je w lodówce. Lodówka naraża również susz na nadmierną wilgoć, co prowadzi do gromadzenia się pleśni, dlatego należy unikać lodówek.

trichomy

Czy marihuana ma datę ważności? Dobrze przechowywana zachowuje swoje pełne właściwości do roku czasu, po czym zaczyna tracić swoje jakże cenne kannabinoidy, a przez to swoje właściwości lecznicze. Marihuana szybko staje się cennym produktem ze względu na swoją wszechstronność, zarówno jako środek leczniczy, anestezyjny oraz jako produkt rekreacyjny.

Jeśli chcesz wypróbować na sobie zdrowotne właściwości kannabinoidów to zapraszamy do naszego sklepu medycznamarihuana.com, gdzie znajdziesz wyselekcjonowany susz CBD, uprawiane organicznie bez użycia pestycydów czy herbicydów.  Dbaj o swój susz tak jak o inne leki i cenne przedmioty w domu, przechowując je w odpowiedni sposób. Przechowuj zioło w szczelnym pojemniku, z dala od ciepła, światła słonecznego i wilgoci. Dzięki tym wskazówkom i strategiom bezpieczeństwa możesz mieć świeże i silne topy, które mogą przetrwać nawet rok.


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie medycznamarihuana.com, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.
spora na jointa

Źródło: The role of time and storage conditions on the composition of hashish and marijuana samples: A four-year study

O autorze:

Konopny aktywista na rzecz medycznej marihuany, student psychologii, fascynat tematu zdrowia psychicznego, fizycznego i szeroko pojętego rozwoju w połączeniu z duchowością.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności