1271
czerwone oczy po marihuanie

Czerwone oczy po marihuanie – czy należy się tym martwić?

Każdy kto chociaż raz w życiu sięgnął po marihuanę wie, że oprócz poprawy nastroju, czy ulgi w bólu innym z zauważalnych efektów jej stosowania może być zaczerwienienie oczu. Jest to jeden z najczęstszych fizycznych objawów. Dlaczego po marihuanie pojawia się taki efekt i co powoduje, że oczy stają się czerwone? Czy powinno nas to niepokoić?

Alergie na palenie?

Niektórzy sugerują, że zaczerwienienie oczu może  być spowodowane alergią na dym konopny. Według niektórych badań rzeczywiście ludzie  mogą być uczuleni na konopie indyjskie. Nawet ci, którzy palą tytoń, czasami doświadczają zaczerwienienia oczu, więc może to naturalnie sugerować, że oczy nie lubią dymu.

Chociaż teoria ta jest często powtarzana, to nie do końca wyjaśnia dokładny powód tego dlaczego oczy stają się zaczerwienione, bowiem taki efekt pojawia się także w przypadku stosowania olejków, czy spożywania marihuany doustnie. W związku z tym samo unikanie palenia marihuany nie gwarantuje, że oczy nie będą zaczerwienione.

Czerwone oczy związane są ze sposobem w jaki marihuana pomaga pacjentom z jaskrą

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego, co powoduje czerwone oczy u osób używających konopi, jest słynny już, główny składnik samej marihuany, czyli THC. Tetrahydrokannabinol ma zdolność obniżania ciśnienia krwi w organizmie, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. W przypadku oczu powoduje to rozszerzenie naczyń włosowatych w gałkach ocznych, pobudzając przepływ krwi przez oczy i powodując ich zaczerwienienie.

To właśnie ta właściwość THC sprawia, że marihuana jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów z jaskrą. Mimo że nie leczy całkowicie ich stanu, pomaga im żyć z objawami i zmniejsza ryzyko utraty wzroku. Ciśnienie, które powstaje w wyniku jaskry, jest obniżane poprzez używanie konopi i to właśnie ten proces powoduje zaczerwienienie oczu.

czerwone oczy po marihuanie

Czy wiesz, że waporyzacja to zdrowa alternatywa tradycyjnego palenia?

Wypróbuj Waporyzator wodny SOC – Dabbing Wax

SOC Waporyzator dabbing wax 5Rewolucyjny waporyzator wodny SOC – “Infeeling USA” to przenośny zestaw do pracy z koncentratami, woskami oraz do innych żywicznych produktów roślinnych – dabbing. Urządzenie można rozłożyć na trzy różne części: rozpylacz stalowy z ceramicznym pojemnikiem, podstawę zawierającą inteligentny chip dostosowujący się do grzałki rozpylacza oraz szklaną sekcję do napełniania wodą. SOC zawiera inteligentny chipset, który z łatwością i skutecznie uzyskuje potrzebną temperaturę w zależności od wybranego ustawienia. Istnieją 4 różne ustawienia temperatury, które można regulować. Każde ustawienie jest skoordynowane kolorystycznie z ustawieniem temperatury, w zależności od ilości i gęstości koncentratu wlanego do komory. Waporyzator wodny SOC – Dabbing Wax możesz nabyć w sklepie BioHemp.pl


Spożywanie marihuany z pokarmem także powoduje czerwone oczy

Kiedy przyjmujesz marihuanę doustnie, THC potrzebuje więcej czasu, aby dotrzeć do mózgu niż ma to miejsce w przypadku palenia lub waporyzacji. Oznacza to, że Twoje oczy nie zaczerwienią się tak szybko, nawet jeśli zjadłeś znaczną ilość.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Paląc lub waporyzując marihuanę, THC dostaje się do płuc, szybko przechodzi przez błony je wyściełające i trafia bezpośrednio do krwiobiegu. Jeśli chodzi o artykuły spożywcze, niezależnie od tego, jaki przysmak wybierzesz, trawienie marihuany ma kilka etapów zanim jej składniki trafią do krwioobiegu. Najpierw THC musi dotrzeć do żołądka i zostać strawione. Następnie wątroba zaczyna przetwarzać THC przed wysłaniem związku do jelita cienkiego, a następnie do reszty ciała. Wątroba metabolizuje THC do 11-Hydroksy-THC, metabolitu, który w dalszym etapie szybko dociera do mózgu. 11-Hydroxy-THC sprawia, że haj pojawia się szybciej i trwa dłużej niż w przypadku THC.

czerwone oczy po marihuanie

Marihuana powoduje, że oczy są czerwone, ale nie jest to zły objaw

Wręcz przeciwnie. To znak, że odmiana, której używasz wykonuje jedno z zadań, do którego jest przeznaczona – obniża ciśnienie w gałce ocznej. Niestety, zaczerwienione oczy  spowodowane używaniem marihuany wciąż są negatywnie odbierane. O ile możesz pozostać w zaciszu własnego domu nie ma to większego znaczenia. Ale co zrobić, kiedy musisz gdzieś wyjść? Czy można jakoś zniwelować ten efekt? Po pierwsze można po prostu poczekać. Po kilku godzinach zaczerwienienie oczu samoistnie ustąpi. Można także sięgnąć po krople do oczu, które dostępne są w aptece. Inną z opcji jest także sięgnięcie po napoje lub przekąski, które obkurczają naczynia krwionośne, np. kawę albo czekoladę.


Źródło: herb.co

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności