475
Konopie zawierają terpeny, w tym fenchon

Co łączy konopie i koper włoski? Terpeny, a konkretnie Fenchon

Konopie to wspaniałe i piękne rośliny. Ich piękno objawia się m.in. tym, że wydaje się jakby zawierały w sobie esencję wielu innych roślin posiadających te same terpeny. Taką rośliną jest np. koper włoski. W rzeczywistości im więcej dowiadujemy się o terpenach i flawonoidach, tym bardziej fascynująca staje się natura. Koper włoski zawiera różne terpeny, w tym fenchon, który zawierają także konopie. Związek ten ma bardzo przydatne w medycynie właściwości lecznicze.

Czym jest Fenchon?

Fenchon to terpen, który nadaje koprowi zapach i smak przypominający anyż. To taki drzewno – ziemisty aromat przypominający kamforę. Fenchon jest dobrze znany jako wzmacniacz smaku i zapachu i jest obecny w wielu innych ziołach i przyprawach, takich jak rozmaryn, cynamon, szafran i oczywiście w konopiach.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Podobnie jak wszystkie terpeny roślinne, fenchon pełni ważną funkcję w ekosystemie kopru włoskiego. Zapewnia ochronę roślinom, odstraszając niektóre owady. Z kolei ludziom oferuje właściwości przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbólowe.

Konopie zawierają liczne terpeny, w tym fenchon

Konopie są bogate w terpeny, ale fenchonu nie zawierają w dużych stężeniach

Bardzo często, jeśli chodzi o zawartość terpenów w konopiach, cała uwaga skupia się na kilku z nich. To pinen, limonen, humulen, czy linalol i mircen. Jednak w miarę odkrywania kolejnych tajemnic roślin konopi okazuje się, że te mniej znane terpeny także mają istotne zalety. Tak jak mniej znane kannabinoidy.

Większość laboratoriów nie skupia się obecnie na badaniu fenchonu, a hodowcy z reguły nie wspominają, że ich odmiany konopi są bogate w ten terpen. Jednak to wcale nie oznacza, że nie powinniśmy o fenchonie rozmawiać.

Konopie i fenchon – co mówi nauka?

Istnieje kilka badań naukowych dotyczących fenchonu, dzięki którym odkryto jego niezwykłe właściwości. Jest to o tyle istotne, że wiele dolegliwości, które można leczyć za pomocą fenchonu, można leczyć także medyczną marihuaną.

UŚMIERZA BÓL

Fenchon może znacznie pomóc w łagodzeniu bólu. W tureckim badaniu opublikowanym w PharmacologyOnline w  2008 roku naukowcy wstrzyknęli szczurom różne dawki różnych terpenów. Ze wszystkich terpenów użytych w badaniu fenchon był najskuteczniejszy w blokowaniu wykrywania bólu.

FENCHON ZMNIEJSZA STANY ZAPALNE

Istnieją teorie, że zapalenie jest pierwszą charakterystyczną oznaką powstawania choroby w organizmie. Właściwości przeciwzapalne konopi są jednym z głównych powodów używania ich do celów medycznych.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Inne z tureckich badań opublikowane w Biotechnic & Histochemistry w 2017 roku dotyczyło wpływu fenchonu połączonego z limonenem na leczenie ran. Badanie zostało przeprowadzone na szczurach. Zastosowane terpeny przyspieszyły gojenie się ran. Skłoniło to naukowców do dalszych analiz.

Ustalili, że przyspieszone gojenie nastąpiło dzięki zdolności fenchonu i limonenu do zwiększania syntezy kolagenu, i jednoczesnego zmniejszania liczby komórek zapalnych podczas gojenia się ran.

Konopie zawierają terpeny, w tym fenchon

ZMNIEJSZENIE DYSKOMFORTU TRAWIENNEGO

Od czasu do czasu każdy z nas tego doświadcza. Skurcze, gazy i wzdęcia. Nie jest to przyjemne. Podczas gdy kilka związków roślinnych może łagodzić takie dolegliwości, fenchon może pomóc rozluźnić mięśnie jelit, a tym samym pozwolić na rozproszenie uwięzionego gazu.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


MIKROBIOLOGICZNE KORZYŚCI FENCHONU

Po spożyciu koper włoski wspomaga utrzymanie kontroli nad inwazyjnymi gatunkami bakterii w organizmie człowieka. Wiele osób cierpi na przerost drożdżaków jelitowych znany jako Candida Albicans. W badaniu – opublikowanym w Frontiers in Microbiology w 2017 roku – naukowcy odkryli, że fenchon ma działanie antybiofilmowe. To jest coś, co pomaga zapobiegać tworzeniu się biofilmu i rozmnażaniu się drożdży.

Konopie i terpeny w leczeniu różnych dolegliwości – jaka czeka je przyszłość?

Jedną z korzyści związanych ze spożywaniem marihuany medycznej jest to, że ludzie zaczynają doceniać fakt, że konopie pochodzą z natury, a nie z pigułki. Jak aktywnie fenchon jest zaangażowany w synergistyczne oddziaływanie rośliny konopi, wciąż pozostaje niejasne. Jednak pewne jest to, że silne działanie tego jak i innych mniejszych terpenów staje się tym bardziej interesujące, im więcej się o nich uczymy.


Źródło: rxleaf.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności