860
wpływ jedzenia na działanie

Co jeść żeby zwiększyć działanie THC? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie medycznej marihuany

Jaki jest wpływ jedzenia na działanie marihuany? Każdy musi jeść, zwłaszcza pacjenci używający medycznej marihuany. Ludzie zazwyczaj decydują się na frytki i inne przekąski, gdy są pod wpływem marihuany. Jednak istnieją inne pyszne i zdrowe opcje, które mogą ulepszyć jej działanie. Kiedy więc decydujesz, co ugotować lub gdzie zjeść dziś wieczorem, pamiętaj, że jedzenie jest warte więcej niż tylko przyjemny smak. W rzeczywistości jedzenie może przenieść twój stan na wyższy poziom.

Jaki jest wpływ jedzenia na działanie marihuany?

Każdy wie, że jesteś tym co jesz. Jaki jest zatem wpływ jedzenia na działanie marihuany na twój organizm? Przedstawiamy kilka produktów, którymi możesz odmienić swoje doświadczenie przyjmowania konopi.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Mango

Mango, podobnie jak konopie indyjskie, zawiera terpeny, które przyczyniają się do silnego aromatu rośliny. Uważa się, że jeden szczególny terpen, mircen, przyspiesza wejście i wydłuża czas trwania działania marihuany, pomagając kannabinoidom w szybszym i skuteczniejszym przejściu przez barierę krew-mózg. Kiedy mango jest spożywane na godzinę przed paleniem, mircen dostaje się do krwiobiegu, gdzie wiąże się z różnymi receptorami kannabinoidowymi. Te wiązania „przygotowują” receptory, pomagając im w późniejszym czasie skuteczniej reagować na kannabinoidy.

Wpływ jedzenia na działanie marihuany

Orzechy

Przyswajanie spożytej marihuany może trochę potrwać, ale proces ten można przyspieszyć, spożywając razem z nimi orzechy. Dzieje się tak, ponieważ orzechy zawierają wysoki poziom kwasów tłuszczowych Omega-3, które wiążą się z kannabinoidami i pomagają im pokonać barierę krew-mózg. Dzięki zdrowym tłuszczom w systemie, THC może się szybciej przyswoić i utrzymywać się znacznie dłużej w organizmie. Wysoka zawartość zdrowych tłuszczów w orzechach pomoże również chronić serce, co jest szczególnie korzystne dla osób cierpiących na problemy sercowo-naczyniowe. Wykazano, że konopie indyjskie spowalniają tętno u niektórych osób, zdecydowanie zaleca się stosowanie zdrowych tłuszczów, takich jak te znajdujące się w orzechach i w olejach, np. w oleju konopnym.

Wpływ jedzenia na działanie marihuany

Zioła i przyprawy

Niektóre zioła (takie jak tymianek, szałwia i laur) zawierają terpen, pinen, naturalny lek rozszerzający oskrzela, który otwiera drogi w płucach, zwiększając w ten sposób poziom powierzchniowy i wchłanianie kannabinoidów. W ten sposób kannabinoidy mogą szybciej przenikać między krwią a mózgiem, przyspieszając w ten sposób początek i wydłużając czas trwania działania marihuany. Inne zioła (szczególnie te zawierające terpen-limonen) mogą przeciwdziałać negatywnym skutkom ubocznym spożycia konopi poprzez zmniejszenie lęku, depresji i stresu. Zioła zawierające limonen, w tym tymianek cytrynowy, bazylia cytrynowa lub trawa cytrynowa, można łatwo wyhodować na nasłonecznionym parapecie. Czarny pieprz może również pomóc zmniejszyć stres psychiczny.

wpływ jedzenia na działanie marihuany

Brokuły

Brokuły zawierają wysoki poziom terpenu, beta – kariofilenu, który wiąże się z receptorami CB2 w organizmie, podobnie jak inne kannabinoidy. Może działać synergistycznie z kannabinoidami, pomagając zmniejszyć ból, stan zapalny i depresję. Chociaż spożywanie samych brokułów nie sprawi, że poczujesz się na haju, zjedzenie odrobiny tuż przed wieczorem z indicą może pomóc Ci uspokoić się w komfortowym stanie.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


wpływ jedzenia na działanie marihuany

Bataty

Słodkie ziemniaki zawierają węglowodany i witaminy z grupy B, które, jak wykazano, zwiększają produkcję serotoniny w mózgu. A ponieważ są niskotłuszczowe i stosunkowo ubogie w białko, serotonina poprawiająca nastrój może działać stosunkowo szybko, aby zmienić nasz haj. Pamiętaj, że spożywanie węglowodanów razem z białkami może w rzeczywistości blokować produkcję serotoniny, więc ogranicz ilość białka do minimum. Bataty również zawierają duże ilości witaminy E. Ponieważ diety ubogie w witaminę E mają tendencję do wywoływania uczucia depresji, dodatkowe zastrzyki tej ważnej witaminy mogą pomóc zlikwidować smutek i pozwolić Ci zachować dobre samopoczucie.

wpływ jedzenia na działanie marihuany


KONOPIE I MARIHUANA W KUCHNI – MAŁGORZATA SZAKUŁA – SMILING SPOON

Pierwsza polska książka kucharska z przepisami
wykorzystującymi konopie siewne i marihuanę

Konopie i marihuana w kuchni - Smiling Spoon - Małgorzata SzakułaKonopie i marihuana w kuchni – Małgorzata Szakuła – Smiling Spoon to książka, która zawiera genialne przepisy kulinarne, odpowiednie dla osób na różnych dietach. Są to między innymi receptury wegańskie, wegetariańskie, zgodne z dietą paleo oraz bezglutenowe. Zostały tak skomponowane tak, by nie tylko zwiększać biodostępność substancji aktywnych zawartych w konopiach, ale też wspierać terapeutyczny potencjał konopi przez połączenie ze składnikami bogatymi w substancje odżywcze. Posiłki z rozdziału „Marihuana w kuchni” nadają się do serwowania pacjentom medycznej marihuany, o ile pacjent nie posiada stwierdzonej nietolerancji pokarmowej na któryś ze składników.
Kliknij i KUP TERAZ


Herbata

Herbaty czarne i zielone zawierają katechinę, przeciwutleniacz, który może wiązać się z receptorami CB1 w mózgu, wywołując uczucie spokoju i relaksu. Herbata spożywana w połączeniu z konopiami indyjskimi może poprawić nastrój, zmniejszyć stres i zwiększyć uczucie euforii.

herbata

Piwo

Palenie marihuany po wypiciu kilku kufli piwa to naprawdę potężne połączenie. Spożywanie marihuany w połączeniu z piwem może znacznie zwiększyć poziom upośledzenia. Odurzenie jest bardziej nieokiełznane. Niedawne badanie opublikowane w “Journal of Clinical Chemistry” wykazało, że osoby, które spożywały konopie indyjskie w połączeniu z alkoholem, miały znacznie wyższe stężenie THC we krwi niż osoby, które spożywały tylko konopie. To wyjaśnia, dlaczego zakręcenia są tak często odczuwalne po kombinacji THC-etanol i dodatkowo potwierdza potrzebę ekstremalnego umiaru podczas spożywania tych dwóch razem.

wpływ jedzenia na działanie marihuany

Jak widać możemy czynnie wpływać na doświadczenie naszego stanu po THC poprzez świadome żywienie. Wiedzę tę można również praktycznie wykorzystać przy chęci uzyskania lepszych efektów leczniczych przy terapiach kannabinoidowych, poprzez znajomość synergicznego działania terpen zawartych w jedzeniu i ziołach. Z ziół terpeny możemy przyswajać za pomocą waporyzacji, świetnie do tego celu nada się np. waporyzator AURA Flowermate. Zapraszamy do zakupu waporyzatorów dostępnych w naszym sklepie, kupując u nas wspierasz działanie naszego portalu. Następnym razem jak będziesz się zastanawiać co przekąsić przed wieczorną sesją, bierz pod uwagę nie tylko na jakie smaki, a przede wszystkim, na jakie efekty masz ochotę.  Smacznego i przyjemnych doświadczeń!


Źródła:

Badania o wpływie alkoholu na poziom THC we krwi (j. ang.)

Badania działania terpen i ich synergii z kannabinoidami (j. ang.)

O autorze:

Konopny aktywista na rzecz medycznej marihuany, student psychologii, fascynat tematu zdrowia psychicznego, fizycznego i szeroko pojętego rozwoju w połączeniu z duchowością.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności