649

Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany

Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany! Od jutra, 15 października, korzystanie z konopi indyjskich do celów leczniczych zostanie zalegalizowane dla pacjentów z chorobami takimi jak rak, padaczka, stwardnienie rozsiane czy AIDS.

Rozporządzenie w sprawie medycznej marihuany stwierdza, że leki zawierające tetrahydrokannabinol (THC), donabinol i nabilon będą mogły być podawane pacjentom, którzy będą mogli je kupić w aptece po okazaniu recepty.

Pomimo, że Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany, Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że uprawa konopi indyjskich w domu pozostaje nielegalna, a marihuana medyczna może być przepisywana jedynie przez lekarzy. Przepisy przewidują, że pacjent może otrzymać do 0,75g THC na miesiąc.

Chorwacja skupiła się na legalizacji konopi do celów leczniczych, kiedy człowiek mieszkający w wiosce niedaleko Rijeki, na wybrzeżu Adriatyku, został zatrzymany za uprawę roślin konopi indyjskich w swoim ogrodzie. Pacjent cierpiący na stwardnienie rozsiane, u którego policja przejęła około 20kg marihuany powiedział, że rośliny uprawiał na własny użytek, aby zrobić z nich olej, który łagodzi objawy jego choroby.

Jego przypadek zachęcił kilku innych pacjentów i lekarzy do publicznego rozpoczęcia debaty na temat oleju i samej marihuany, która pomaga w leczeniu wielu chorób.

Do tej pory w Chorwacji, olej był dostępny na czarnym rynku w cenie 300-600 euro za 10g. Chorwacja dołączy jutro do krajów UE, takich jak Hiszpania, Portugalia, Czechy i Holandia, które dopuszczają pewien stopień wykorzystania marihuany.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności