6682

Choroba zwyrodnieniowa stawów może być leczona kannabinoidami

Choroba zwyrodnieniowa stawów – uznana za najbardziej rozpowszechnioną formę zapalenia stawów, jest zwykle spowodowana starzeniem się stawów, otyłością lub urazami. W miarę upływu czasu, to schorzenie staje się coraz bardziej problematyczne.

Jak wiemy, pewne wcześniejsze badania sugerowały związek między marihuanę i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Grupa naukowców z Chin opublikowała badania, które sugerują, że kannabinoidy mogą pomóc w hamowaniu rozwoju komórek biorących udział w procesach zapalnych. Dziś wiemy, że jest to potwierdzone i udowodnione naukowo działanie konopi.

Choroba zwyrodnieniowa stawów i konopie

Badania opublikowane w czasopiśmie European Journal of Neuroscience dostarczają kolejne dowody w tej sprawie. Sugerują one, że konopie mogą być korzystne w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Jak pokazują badania Hiszpańskich naukowców, obecnie stosowane metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów wykazują małą skuteczność. Nie istnieją leki, które skutecznie kontrolują postęp choroby, a aktualne rozwiązania maja ograniczone rezultaty.

Mając to na uwadze, zespół badawczy przeprowadził badania na temat wpływu konopi na zapalenie kości i stawów.

Zgodnie z ich wynikami, stwierdza się, że stymulacja układu endokannabinoidowego kannabinoidami (CBD oraz inne) może być potencjalnym, bardzo skutecznym środkiem terapeutycznym w leczeniu bólu kości i stawów.

Badanie było przeprowadzone na modelu gryzoni.

W badaniach farmakologicznych wykazano działanie antynocyceptywne (działanie antynocyceptywne oznacza przeciwdziałanie odbieraniu przez organizm bodźców bólowych. Inaczej nazywamy to działaniem przeciwbólowym) kannabinoidów w stanach zapalnych kości i stawów, a przekonujące dowody wskazują na aktywny udział systemu endokanabinoidowego w patofizjologii tej choroby.

“Wszechobecne rozmieszczenie receptorów kannabinoidowych w ciele, wraz z fizjologiczną rolą systemu endokannabinoidowego w regulacji bólu, stanów zapalnych, a nawet funkcji ruchomości stawów sugeruje terapeutyczne właściwości kannabinoidów w leczeniu zapalenia stawów.” podsumowali naukowcy.

Te badania skupiają się na działaniu przeciwbólowym kannabinoidów, wiemy jednak, że działają one także stricte przeciwzapalnie:

Kannabinoidy skutecznie leczą stany zapalne – przegląd badań


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Link do badań: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24494687

mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności