754

CBA udaremniło wprowadzenie na rynek medycznej marihuany za łapówkę

Medyczna marihuana miała trafić na polski rynek, a czynnikiem decydującym miała być łapówka – Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które chwilę wcześniej w jednej z warszawskich restauracji zawarły porozumienie w sprawie szybkiego załatwienia rejestracji produktu leczniczego.

Medyczna marihuana i łapówka – CBA udaremniło proceder

Zatrzymani to prezes zarządu jednej z podwarszawskich spółek, która działa w branży farmaceutycznej oraz przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych działającej przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

W ramach przeprowadzonego śledztwa CBA ustaliło, że obaj mężczyźni powołując się na wpływy w instytucjach państwowych załatwią pozytywną decyzję Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i doprowadzą do szybkiego wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany.

CBA marihuana łapówka

W zamian, od podmiotu starającego się wprowadzić na rynek medyczną marihuanę, przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych oczekiwał pieniędzy, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny oraz zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.

W miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych mężczyzn zabezpieczono materiał dowodowy. Agenci CBA zwrócili się również do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie dokumentacji.

Na podstawie zebranych dowodów sprawa trafiła w ubiegły piątek (7 sierpnia br.) do prokuratury.

To wyjątkowa sprawa. W Polsce nie było jeszcze ujawnionego takiego procederu związanego z produktem leczniczym jakim jest medyczna marihuana,


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: cba.gov.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności