470 0

CBA udaremniło wprowadzenie na rynek medycznej marihuany za łapówkę

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które chwilę wcześniej w jednej z warszawskich restauracji zawarły porozumienie w sprawie szybkiego załatwienia rejestracji produktu leczniczego. Konkretnie chodzi o medyczną marihuanę, która w zamian za łapówkę miała trafić na rynek.

Zatrzymani to prezes zarządu jednej z podwarszawskich spółek, która działa w branży farmaceutycznej oraz przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych działającej przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

W ramach przeprowadzonego śledztwa CBA ustaliło, że obaj mężczyźni powołując się na wpływy w instytucjach państwowych załatwią pozytywną decyzję Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i doprowadzą do szybkiego wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany.

CBA

W zamian, od podmiotu starającego się wprowadzić na rynek medyczną marihuanę, przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych oczekiwał pieniędzy, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny oraz zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.

W miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych mężczyzn zabezpieczono materiał dowodowy. Agenci CBA zwrócili się również do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie dokumentacji.

Na podstawie zebranych dowodów sprawa trafiła w ubiegły piątek (7 sierpnia br.) do prokuratury.


Źródło: cba.gov.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland