227

Branża konopna w Europie rośnie w siłę

Od kilku lat branża konopna w Europie rozwija się, a używanie tych roślin staje się coraz bardziej akceptowane w społeczeństwie. Jednocześnie kolejne kraje dokonują zmian w przepisach dotyczących marihuany rekreacyjnej i medyczne. Tworzy to miejsce nie tylko dla inwestorów, ale także otwiera nowe szanse dla istniejących na rynku firm konopnych. Z wprowadzanych zmian mają skorzystać także pacjenci. Medyczna marihuana ma być bardziej dostępna i przede wszystkim tańsza.

Ukraina: Kraj jest gotowy na legalizację medycznej marihuany

Rada Najwyższa Ukrainy ma rozpatrzyć projekt ustawy zaproponowany przez jej gabinet.

„Rządowy projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany został już opublikowany do dyskusji. Ten dokument zostanie zarejestrowany. Przyjdzie do naszej komisji. Mam nadzieję, że członkowie komisji go zatwierdzą.” – powiedział Mykhailo Radutskyi członek Rady Najwyższej ds. Zdrowia Publicznego

Radutskyi stwierdza, że przyjęcie odpowiednich przepisów mogłoby zapewnić ponad dwóm milionom Ukraińców dostęp do leków z konopi indyjskich i jednocześnie dementuje nieprawdziwe informacje. W społeczeństwie było wiele spekulacji, że rzekomo jest to legalizacja narkotyków. Jednak ustawa nie zawiera ani jednego słowa o legalizacji narkotyków, tylko marihuany medycznej.

Mykhailo Radutskyi ma ogromną nadzieję, że Rada Najwyższa przegłosuje ustawę w 2022 roku.

Portugalia: Przemysł konopny ma obawy, że nowe przepisy są sprzeczne z przepisami Unii Europejskiej

Szczególne obawy w Industrial Hemp Trade Association of Portugal (ACCIP) budzi nowa zasada zakazująca transportu kwiatów konopi z farmy, w której są uprawiane – zasadniczo blokująca handel najcenniejszymi częściami rośliny.

Humberto Nogueira, wiceprezes ACCIP, powiedział, że nie ma podstaw prawnych do ograniczania handlu całą rośliną konopi. Podkreślił także, że takie ograniczenia negatywnie wpływają na rentowność producentów i rolników, co widoczne jest także w liczbie nie tylko stałych pracowników, ale także zatrudnianych sezonowo.

Włochy: Rolnicy mogą liczyć na wsparcie

Włoskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że krajowi rolnicy otrzymają do 300 euro pomocy publicznej na każdy hektar, ale do maksymalnego limitu 50 hektarów.

Włoski minister Stefano Patuanelli powiedział, że ma nadzieję, że pieniądze pomogą branży rozwijać się w wielu różnych sektorach, takich jak budownictwo, farmaceutyka, biotworzywa i żywność, a nie tylko w celach rekreacyjnych, do których wielu przeciwników marihuany ogranicza przydatność tej rośliny.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Kalabria, znajdująca się w południowych Włoszech, nawet nazywana jest przez niektórych „doliną CBD”. Włochy to kraj w Unii Europejskiej, w którym rolnicy mogą uprawiać konopie zawierające do 0,6% THC.

Holandia: Medyczna marihuana legalna od 2003 roku

Na początku roku Xebra Brands Ltd., kanadyjska firma zajmująca się uprawą konopi, ogłosiła, że że ​​rozpoczyna uprawę w Holandii. Xebra jest jedną z pięciu firm wybranych przez rząd holenderski do uprawy marihuany leczniczej na potrzeby badań.

W Holandii program medycznej marihuany jest ściśle regulowany, a pacjenci mogą uzyskać dostęp do przepisanych produktów tylko w aptekach. Chociaż marihuana rekreacyjna w Holandii nie jest legalna, kraj toleruje sprzedaż niewielkich ilości marihuany w coffee shopach.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Czechy: Lekarze mogą wystawiać elektroniczne recepty na medyczną marihuanę

Do 1 stycznia 2022 roku wydawane były jedynie recepty w formie papierowej. Lekarz może przepisać maksymalnie 180 gramów medycznej marihuany miesięcznie. Medyczna marihuana jest objęta 90% refundacją.

Od stycznia do listopada 2021 r. w Republice Czeskiej przepisano ponad 99 kg medycznej marihuany około 4370 pacjentom, czyli sto razy więcej niż w 2015 r., kiedy wprowadzono medyczną marihuanę dla około 30 wybranych pacjentów. Obecnie w kraju tym około 200 lekarzy jest upoważnionych do przepisywania medycznej marihuany.

Wprowadzenie nowych przepisów umożliwia prywatnym firmom uprawę konopi indyjskich na takich samych warunkach, jak każdą inną substancję leczniczą. Czeskie Ministerstwo Zdrowia spodziewa się, że ta zmiana zwiększy konkurencję i obniży ceny leków, z których 90% pokrywa publiczne ubezpieczenie zdrowotne.

Nowe prawo, wprowadzone 1 stycznia 2022 r., definiuje również konopie przemysłowe jako zawierające do 1% THC. Na pełną legalizację marihuany Czesi muszą jednak jeszcze poczekać. Rok temu ustawodawcy odrzucili propozycję legalizacji produkcji i konsumpcji marihuany przez osoby dorosłe.

branża konopna w Europie rośnie w siłę

Jesteś przedsiębiorcą i działasz w branży konopnej? Zleć badanie laboratoryjne suszu lub innych produktów konopnych

Żeby mieć gwarancję, że susz konopny oraz produkty pochodne są doskonałej jakości i spełniają wymogi prawne warto zlecić ich analizę. Certyfikowane badania wykonywane w profesjonalnym laboratorium dają autentyczne wyniki na temat analizowanego produktu, a wszystkie uzyskane informacje są w pełni poufne.

Jeśli nie jesteś pewien swojego produktu, sprawdź jego skład zlecając badanie w profesjonalnym laboratorium analiz konopi. Dzięki takim analizom będziesz miał 100% pewność względem legalności i jakości produktów konopnych.


Źródło: businesscann.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności