1716 0

9 letnia Amelia skutecznie zwalcza zespół Dravet olejem z konopi

Amelia Weaver miała pierwszy atak padaczki jeszcze zanim skończyła 2 lata. W wieku trzech lat, miała już od 30 do 80 atonicznych napadów dziennie. Dopiero zastosowanie oleju CBD pozwoliło zredukować je do zera!

U Amelii zdiagnozowano zespół Dravet, czyli rzadkiej i trudnej postaci padaczki. Biorąc pod uwagę, że rodzina Weaver mieszkała w Minnesocie, gdzie stosowanie marihuany do celów leczniczych jest nielegalne, rozwiązaniem było stosowanie 23 różnych leków przeciw padaczkowych – bez powodzenia.

Przypadki takie jak Charlotte Figi z Kolorado, która z powodzeniem leczyła zespół Dravet za pomocą oleju z konopi, przekonały rodziców Amelii, że może to być rozwiązanie również dla ich córki. Podczas, gdy rozważali możliwość przeprowadzenia się do stanu, gdzie medyczna marihuana jest legalna, zdecydowali się pozostać w Minnesocie i zacząć agresywną walkę o możliwość stosowania medycznej marihuany również w tym stanie. Angie – mama Amelii rozpoczęła od kampanii, która polegała na pisaniu listów do gubernatora stanu, a następnie opowiedziała mediom o przypadku jej córki.

1 lipca 2015 roku, oficjalnie rozpoczął się program medycznej marihuany w stanie Minnesota. Firma produkująca olej z konopi dla Amelii – LeafLine Labs, opóźniła jego dystrybucję o trzy tygodnie, ponieważ nie spełniał on standardów jakościowych.

Amelia Weaver chorująca na padaczkę po lewej. Skutki kuracji CBD po prawej.

Po długim i żmudnym okresie czekania, Amelia rozpoczęła leczenie medyczną marihuaną, które polegało na konsumpcji oleju z konopi trzy razy dziennie. Mieszany był on z olejem kokosowym i aplikowany za pomocą zakraplacza. Ten sposób leczenia okazał sie ogromnym sukcesem. Liczba napadów została zredukowana do zera! Od momentu stosowania oleju, Amelia miała tylko kilka napadów toniczno-klonicznych. Dumna rodzina informuje, że Amelia śpi nawet po 5 godzin i bardzo dobrze się rozwija pod względem edukacyjnym.

Kiedy Amelia miała już dostęp do skutecznego lekarstwa, rodzina borykała się z jeszcze jednym problemem – ceną oleju z konopi. W celu wsparcia leczenia, została założona akcja charytatywna na portalu GoFundMe, na której zbierane są fundusze na zakup oleju dla Amelii.

baner_bionateo_mm


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland