580 0

92% pacjentów potwierdza skuteczność medycznej marihuany

Badania z 2013 roku przeprowadzone przez New England Journal of Medicine dowiodły, że 8 na 10 lekarzy popiera stosowanie medycznej marihuany. Inne badania przeprowadzone w Kalifornii wykazały, że 92% pacjentów stosujących medyczną marihuanę potwierdziło jej skuteczność w złagodzeniu objawów przewlekłego bólu, zapalenie stawów, migreny lub raka.

Dane pochodzą z California Behavioral Risk Factor Surveillance System. W badaniu wzięło udział 7525 dorosłych pacjentów. Naukowcy stwierdzili, że pięć procent dorosłych Kalifornijczyków stosowało marihuanę w leczeniu “poważnych schorzeń”.

“Wyniki naszych badań potwierdzają, że medyczna marihuana wykorzystywana jest przez wiele grup społecznych, a nie wyłącznie przez jedną konkretną grupę,” piszą autorzy badań.

Była ona stosowana zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Korzystają z niej osoby w każdym wieku, jednak najczęściej wykorzystują ją młodzi ludzie. Te badania obalają stwierdzenie, że medyczna marihuana jest nadużywana przez zdrowe osoby.

“Nasze badania zaprzeczają przekonaniu, że marihuana medyczna jest nadużywana przez zdrowe osoby,” piszą autorzy badań. “Najczęstsze powody jej zastosowania obejmują schorzenia takie jak migreny, przewlekłe bóle czy rak.”

Rozważając skuteczność każdego rodzaju leczenia, powinniśmy słuchać przede wszystkim pacjentów. Debata nad legalizacją medycznej marihuany została w dużej mierze zdominowana przez lobby farmaceutyczne i grupy, które na legalizacji mogą sporo stracić. Niestety głosy pacjentów często zostają przemilczane lub są całkowicie ignorowane.

Zapraszamy wszystkich do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać ze specjalistami, znawcami konopi i pacjentami.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland