217
Ukrainy

70% ankietowanych obywateli Ukrainy poparło legalizację medycznej marihuany

Nie każdy kraj zezwala na legalne używanie konopi medycznych przez pacjentów. Jednym z nich jest Ukraina, która wciąż nie jest na końcu drogi ku legalizacji. W dniu wczorajszym obywatele Ukrainy mieli szanse wypowiedzieć się w tym temacie.

Nieustannie rośnie lista badań naukowych, które wykazują, że rośliny konopi mają znaczące właściwości lecznicze. Stwierdzono m.in., że z powodzeniem łagodzą przewlekły ból, czy objawy stwardnienia rozsianego. Badania naukowe poparte są niezliczoną liczbą pozytywnych, osobistych doświadczeń pacjentów.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Pytania do wyborców

W dniu wczorajszym na Ukrainie odbyły się wybory. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, za pomocą ankiety zadał wyborcom kilka pytań, m.in. o legalizację medycznej marihuany.

„Oto trzy ostatnie pytania z ankiety. Czy liczba posłów w Radzie Najwyższej powinna zostać zmniejszona do 300? Czy popierasz legalizację marihuany medycznej na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u ciężko chorych pacjentów? Czy Ukraina powinna poruszyć kwestię wykorzystania gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapeszteńskim na poziomie międzynarodowym?” – napisał Prezydent w mediach społecznościowych.

Pytania nie były wiążące. Mają jedynie charakter doradczy. Zostały zadane, aby władze Ukrainy mogły poznać opinię obywateli i dowiedzieć się, czy popierają oni legalizację medycznej marihuany, czy jednak są przeciwni.

Obywatele Ukrainy są za legalizacją

W niedzielę, 25 października obywatele Ukrainy wybrali deputowanych m.in do rad miejskich i wiejskich oraz burmistrzów. Frekwencja wyniosła 17,3%. Nie obyło się bez problemów. Podczas wczorajszych wyborów policja wszczęła 14 spraw karnych związanych z naruszeniami oraz sporządziła 25 raportów dotyczących przestępstw administracyjnych.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Jednocześnie podczas wyborów przeprowadzono badania exit poll. Legalizację marihuany do celów medycznych na Ukrainie poparło 70% ankietowanych. To daje władzom Ukrainy jasny sygnał o tym, czego oczekują obywatele i jakiego rodzaju reformę dotyczącą konopi indyjskich należy przeprowadzić. To duża szansa na to, że prawodawcy na Ukrainie uważniej będą przyglądać się potrzebom obywateli, a poprzez legalizację przyczynią się do zmian, które pomogą jak największej liczbie pacjentów. Szacuje się, że obecnie na medyczną marihuanę czeka ich około 2 milionów.


Źródło: balthazarkorab.com, cannatechtoday.com


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności