815

Najnowsza książka Bogdana Jota już dostępna!

Książka Bogdana Jota o medycznej marihuanie. Jedną z największych przeszkód jakie można napotkać podejmując decyzję o stosowaniu medycznej marihuany jest brak źródeł, które określałyby precyzyjnie dawki. Istnieje przecież wiele zmiennych zaczynając na przykład od rodzaju przypadłości, przez wagę pacjenta po sposób podania konopi.

Nawet lekarze mają na ten temat znikomą wiedzę, choć należy mieć nadzieję, że sytuacja ta będzie się zmieniać na skutek szkoleń. Pierwsze szkolenie organizowane przez Naczelną Izbę Lekarską odbyło się w kwietniu bieżącego roku. Warto jednak poszukiwać informacji na własną rękę. Tu z pomocą przychodzi obszerna książka autorstwa Bogdana Jota „Uwagi o dawkowaniu medycznej marihuany”, która została opublikowana kilka dni temu.

Jak dawkować medyczną marihuanę?

Odpowiedź na to pytanie sprawia trudności nie tylko lekarzom, ale również pacjentom. W sieci bardzo często można spotkać się z opinią, że trzeba samodzielnie odnaleźć taką dawkę, która będzie przynosiła ulgę, a jednocześnie pozwoli czuć się pacjentowi komfortowo, bez nadmiernego efektu psychoaktywnego. W skrócie polega to na rozpoczęciu od najmniejszej możliwej dawki i stopniowym jej zwiększaniu. Bogdan Jot popiera taką strategię:

Bez względu na chorobę, na docelową dawkę czy na drogę podawania, należy stosować fundamentalną w medycynie marihuanowej zasadę start low, go slow, czyli „rozpoczynaj od małej dawki,zwiększaj ją powoli”. Pozwoli to organizmowi przyzwyczaić się do kannabinoidów (głównie do psychoaktywnego THC), dzięki czemu uniknie się nieprzyjemnych skutków intoksykacji (doświadczenia pokazują, że tolerancja na efekty psychoaktywne buduje się znacznie szybciej niż na efekty lecznicze). Powolne wprowadzanie marihuany pozwala również stwierdzić występowanie ew. interakcji z przyjmowanymi przez pacjenta farmaceutykami.

Mało czyli ile?

Autor wyraźnie zaznacza, że ta doświadczalna zasada nadal jest istotna, aby pacjent mógł bez efektów ubocznych rozpocząć bezpiecznie terapię medyczną marihuaną. Jednak książka odpowie wyczerpująco na przykład na pytania: „Co jest małą dawką, od której powinienem zacząć?”, „O ile zwiększać kolejne dawki?”. Znajdziecie tam konkretne ilości określone w miligramach.

Oczywiście można stwierdzić, że tak precyzyjne określenie ilości THC lub CBD jest możliwe tylko za pomocą szczegółowych badań laboratoryjnych. Jednak mając produkt, który spełnia deklarowane normy zawartości kannabinoidów, możemy samodzielnie określić to wystarczająco dokładnie. Wystarczy do tego precyzyjna waga oraz znajomość matematyki na poziomie podstawowym. Dla nikogo nie powinno to zatem stanowić problemu ani stawać na przeszkodzie do przekonania się na własnej skórze o skuteczności medycznej marihuany.

Wyjątkowa książka Bogdana Jota

Dotychczas na próżno było szukać wśród polskich wydawnictw pozycji, która tak szczegółowo traktowałaby o dawkowaniu medycznej marihuany. Pojawienie się tej książki jest zatem niezwykle optymistycznym akcentem. Tym bardziej, że dokument dostępny jest w sieci bezpłatnie. Autor zezwala na nieograniczone udostępnianie i cytowanie pod warunkiem podania źródła. Literatura na podstawie, której powstała publikacja Bogdana Jota obejmuje aż ponad 140 pozycji, głównie zagranicznych autorów i badaczy.

Książka napisana jest w sposób przystępny. We wstępie autor przekazuje czytelnikowi podstawowe pojęcia związane z medyczną marihuaną. Dzięki temu nawet osoby, które nie miały dotychczas styczności z konopiami w kontekście leczniczym mogą szybko nabyć niezbędną wiedzę.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Szeroki przekrój

Po krótkim wprowadzeniu autor przechodzi do głównego tematu jakim jest dawkowanie marihuany i THC w różnych chorobach. Ta część również poprzedzona jest wstępnymi uwagami oraz słowniczkiem terminów konopnych, co stanowi łagodne wprowadzenie do szczegółowych informacji.

książka Bogdana Jota

W dalszej części dawkowanie jest omawiane przez pryzmat różnych chorób i dolegliwości. Przeglądając spis treści szybko dotrzemy do interesujących nas informacji. Kolejne pozycje w spisie odpowiadają konkretnym chorobom takim jak: ból, nowotwór, problemy psychiczne, depresja, ADHD, nadmierny stres, PTSD, autyzm, choroby neurologiczne, nudności i wymioty, brak łaknienia, nieswoiste zapalenia jelit, problemy ze snem, cukrzyca, jaskra, astma oraz inne dolegliwości (świąd, zespół napięcia przedmiesiączkowego, opieka paliatywna… a nawet czkawka).

Poszerzajmy horyzonty

Ukazanie się takiej publikacji w całości bezpłatnie jest bardzo przyjemnym gestem ze strony autora. Mamy nadzieję, że po tą pozycję sięgną nie tylko pacjenci, czy inne osoby zainteresowane medyczną marihuaną ale także lekarze. Jeśli dotychczas nie wiedziałeś gdzie zacząć szukać informacji na temat dawkowania konopi to „Uwagi o dawkowaniu medycznej marihuany” z pewnością jest książką dla Ciebie. Znajdziesz ją na stronie internetowej autora: marihuanaleczy.pl

O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności